Mieliśmy niezwykłą przyjemność zorganizowania pierwszego wydarzenia z cyklu spotkań działaczy i sympatyków Instytutu Piastów Śląskich 🏰. Sceneria Śląskiego Wawelu – Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu okazała się niezrównanym tłem do głębokich rozmów i odkrywania naszego dziedzictwa 🗺️. Bo gdzie Instytut Piastów Śląskich mógłby czuć się lepiej?

🎙️ Spotkanie rozpoczęło się od inspirującego wykładu prof. Marka Wójcika z Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który z pasją opowiadał o genezie i znaczeniu herbów, z szczególnym uwzględnieniem herbów samorządowych dolnośląskich gmin 🛡️. Jego ekspertyza oraz ciekawe anegdoty sprawiły, że czas spędzony na sali wykładowej upłynął ekspresowo ⏳.

🚶 Następnie, pod opieką lokalnego przewodnika i regionalisty Pana Marka Pyzowskiego, ruszyliśmy na zwiedzanie urokliwych zakątków Brzegu i jego historycznego zamku 🏯. Każdy róg miasta skrywał fascynujące opowieści, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć bogatą historię regionu 🚶‍♀️🚶.

🍽️ Spacer zakończył się obiadokolacją w lokalnej restauracji, gdzie w nieformalnej atmosferze kontynuowaliśmy wymianę doświadczeń i dyskusję na temat przyszłych inicjatyw – nie tylko tych dotyczących historii i promocji regionu ale również innych ważnych kwestii społecznych które leżą nam głęboko na sercu 🗨️. Zgoda była jednomyślna – to dopiero początek wspólnych działań i wydarzeń 👥.

❤️ Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i ciepłą atmosferę. Szczególne podziękowania również dla Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu – z pewnością jeszcze do Was wrócimy! Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach! 👋

——-
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu #PROO na lata 2021-2030 Komitet do spraw Pożytku Publicznego

Skip to content